O firmie

Przeprowadzamy przeglądy instalacji gazowych w Poznaniu i okolicach już od ponad 25 lat.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu corocznych przeglądów instalacji gazowych. Od ponad 25 lat dbamy o bezpieczeństwo Mieszkańców Poznania i okolic sprawdzając w tym czasie szczelność instalacji gazowych w niezliczonej ilości domów i mieszkań.

Niestety początek naszej pracy był związany z bardzo tragicznymi wydarzeniami z Gdańska gdzie 17.4.1995r. w wyniku wybuchu gazu zginęły 22 Osoby zamieszkujące wieżowiec, który został w czasie eksplozji poważnie uszkodzony. Eksplozja gazu w piwnicy tego wieżowca była tak potężna, że zapadły się całkowicie 3 dolne kondygnacje, a 2 piętra zostały dosłownie wbite w ziemię. Te tragiczne wydarzenia wpłynęły na szybkie ustanowienie w Polsce prawa budowlanego w myśl, którego na Administratorów budynków, w których jest instalacja gazowa został nałożony obowiązek przeprowadzania co roku przeglądów instalacji gazowych. Dzisiejszy stan prawny i nałożony na Właścicieli obowiązek sprawdzania szczelności instalacji gazowych niestety zawdzięczamy olbrzymiej tragedii, która pozbawiła życia aż 22 Osoby i zadała olbrzymi ból Rodzinom Ofiar. Niestety, ale aby w naszym Kraju powstały kompleksowe przepisy regulujące coroczne sprawdzanie stanu instalacji gazowych, musiała się wydarzyć ta tragiczna historia. Dzisiejszy dobry stan instalacji gazowych w Poznaniu i w całej Polsce zawdzięczamy Tym bezimiennym dla nas Ludziom, Którzy zapłacili najwyższą cenę za to, że my dziś żyjemy w Świecie, w którym instalacje gazowe w naszych domach są bezpieczne i dokładnie sprawdzane każdego roku.

Od 1995 roku zaczęliśmy przeprowadzać na zlecenie Administratorów, Właścicieli, Wspólnot Mieszkaniowych, Zarządców lokali mieszkaniowych, kompleksowe przeglądy instalacji gazowych w budynkach i mieszkaniach. Pierwszym zleceniem jakie dostaliśmy to był przegląd instalacji gazowych w kilkuset mieszkaniach w mieście Czarnków, potem przeprowadzaliśmy przeglądy w Chodzieży, Szczecinku, Ujściu, Wałczu, Złotowie, Pile no i oczywiście w Poznaniu. W Poznaniu dokonaliśmy przeglądy instalacji gazowych w kilku tysiącach mieszkań. Przez naszą prace i codzienne poświęcenie w dokładnym przeprowadzaniu przeglądów gazowych dbamy o bezpieczeństwo wszystkich Państwa, Którzy skorzystaliście z naszych usług. Polecamy się i obiecujemy, że będziemy wykonywać naszą prace bardzo dokładnie, korzystając z najnowszych i najlepszych urządzeń do sprawdzania szczelności instalacji gazowych (detektory – przyrządy do mierzenia szczelności instalacji gazowych, eksplozymetry – przyrządy do pomiaru stopnia zagrożenia wybuchem gazu), aby nigdy więcej nie doszło do podobnej tragedii jak ta w Gdańsku, bo Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejszym powodem, dla którego od ponad 25 lat wstajemy codziennie rano do pracy.

Z wyrazami szacunku Krzysztof Tymper właściciel Firmy TYMPER-BUD